Лекторът ни по китара, Петър Йотов, е подготвил кратък видео урок, в който ни показва как се свирят обръщения на минорни и мажорни тризвучия. Това развива възможностите ни да разнообразяваме звученето на акордите, когато създаваме своя идея.
За да упражните наученото от видеото, сме ви подготвили мотивираща игра с награди. Предизвикваме ви да запишете видео как свирите показаното от Петър, като го споделите и отбележете Sound Ninja в поста. Двама от участниците ще получат фийдбек и безплатен 2-часов урок с лектора в академията, а първите 5 ще получат тениски на Sound Ninja.
Всеки, който иска да се включи, трябва да ни изпрати съобщение във Facebook страницата на Sound Ninja Music Academy или на имейл courses@soundninja.org, за да получи материали, които ще ви помогнат за записа и подготовката.
Победителите ще бъдат обявени на 15.06. До тогава очакваме вашите видеа!
Ако наученото във виедеото ви е подбудило апетита за знания и искате да научите още от китариста Петър Йотов, можете да разгледате какви курсовете по китара предлагаме и да се свържете с нас за безплатен демо урок.
__________
Снимка: Photosynthesis
Музика: Петър Йотов
1 Comment
[…] ако свирите на китара може да ви бъде полезна статията Как да разнообразя акордите в дадена […]